MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : Burhan Berkay Akar Akar Ekzotik Ürünleri ve Meyve Sebze Toptan Ticareti

Adresi : Bahçelievler Mah. Mehtap Sk. Mehtap Apt. NO:15 İç Kapı No:13 Bahçelievler/İSTANBUL

Telefon : 0 (212) 640 96 90

E-mail: [email protected]

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

E-mail :

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait Burhan Berkay Akar Akar Ekzotik Ürünleri ve Meyve Sebze Toptan Ticareti internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Teslimat ücreti, 249.99 TL üzeri alışverişlerde alınmamaktadır.

Hafta içi her gün 15.00- 21.00 arasında verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, Burhan Berkay Akar Akar Ekzotik Ürünleri ve Meyve Sebze Toptan Ticareti internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9-ALICI sözleşme konusu ürünler için belirtilen teslimat hizmet bedelini ödemekle yükümlüdür. SATICI teslimat hizmet bedellerini değiştirme hakkını saklı tutar. SATICI, operasyonel olarak belirlediği ya da belirleyeceği uzak dağıtım bölgelerine, belirlediği ya da belirleyeceği minimum satış tutarları dahilinde teslimat yapma veya yapmama hakkını saklı tutar.

4.10- ALICI, siparişi ile teslim edilen ürünler arasında tartılı ürünlerden kaynaklanan fiyat farklılıklarının ödeme tutarına ayrıca yansıtılacağını ve bu tutarı SATICI’ ya ödeyeceğini kabul ve beyan eder.

4.11-ALICI’nın sözleşme konusu ürünlerin teslimatı sırasında kapıda veya online olarak ürünlerin iptal ya da iadesini talep etmesi durumunda SATICI, ALICI’nın iptal veya iade sonrası oluşturduğu toplam sipariş tutarı üzerinden MADDE 3’te belirtilen hizmet bedelini talep etme hakkını saklı tutar.

4.12-ALICI’nın sipariş ettiği ürünlerin herhangi bir nedenle tedarik edilememesi durumunda SATICI sorumlu tutulamaz ve SATICI tedarik edemediği ürün için yapılan ödemeleri iade eder. ALICI, mevcut siparişini ileri bir tarihe ertelediğinde siparişinde yer alan ürünleri mağazada o gün itibariyle satılan fiyat ve stok üzerinden teslim alacağını ve siparişi hazırlanmış ise %25 depolama bedeli ödeyeceğini kabul ve beyan eder.

4.13-ALICI kendisine teslim edilen ürün/ürünleri kontrol ederek teslim almak ve teslimat eksiksiz gerçekleştirildi ise ürünlerin eksiksiz teslim alındığına dair sipariş faturasını imzalamak ile yükümlüdür. ALICI tarafından sipariş faturası imzalanarak teslim alınan siparişler, bahse konu siparişlerin SATICI tarafından eksiksiz teslim edildiği anlamına gelir. Bu durumda SİPARİŞ ALICI’nın itiraz hakkı bulunmamaktadır.

4.14-Sipariş teslimatları yalnızca ALICI’nın siparişini verirken belirttiği teslimat adresine kapıya ürün teslimi şeklinde yapılacaktır. SATICI, sipariş esnasında ALICI tarafından belirlenen adrese teslim ile yükümlü olup; sipariş tamamlandıktan sonra ALICI tarafından teslimat adresinin değiştirilmesi talep edilirse, bildirilen yeni adrese teslimat yapma SATICI’nın takdirindedir. Teslimat adresi olarak otopark, kapı önü, park, şantiye, durak, site kapısı ve görevlisi gibi belirsiz yerler gösterilemez; gösterilse bile sipariş teslimatı yapılmaz. Teslimat adresinin işyeri, daire, ev, dükkan veya bunun gibi müşteriye aidiyeti belli olan yerler olması esastır. ALICI bu hükümleri kabul ve beyan eder.

4.15- ALICI’nın , aynı veya farklı isimler ile aynı teslimat adresine PARA PUAN, HEDİYE ÇEKİ veya diğer avantajları uygulaması durumunda , SATICI, bu faydaları silmeyi ve oluşan siparişleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendi gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

Burhan Berkay Akar Akar Ekzotik Ürünleri ve Meyve Sebze Toptan Ticareti

ALICI

ÜCRETSİZ İADE

Teslimat sırasında kontrolü sağlanan ürünler için

ÜCRETSİZ TESLİM

250 TL üzerindeki siparişler için

CANLI DESTEK

Haftanın her günü 09:00-22:00 arası
Back to Top
Sohbeti Aç
Merhabalar,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?